Vinaři Čejkovice

Vítejte na stránkách spolku čejkovických vinařů

Vinaři Čejkovice

Jsme sdružením čejkovických vinařů s chutí propagovat a prezentovat vinařství v Čejkovicích, naše vína, vinařskou turistiku a kulturu. Myšlenka a následné rozhodnutí k založení spolku vznikla počátkem roku 2017, kdy jsme se rozhodli založit vinařský spolek, ve kterém by členy pojila pokora, vzájemná úcta ke všem jednotlivcům a propagace výhradně vín vyrobených z hroznů vypěstovaných na jihomoravských vinicích proto se vymezujeme od podílení se na propagaci, dovozu, lahvování, nákupu a prodeji vína ze zahraničí. Samozřejmostí je i respekt k vinařské práci a vinařství na jižní Moravě.

Všichni členové vyrábí vína podle svých možností a schopností. Členové, kteří se účastní vinařských akcí, jsou oficiálně registrováni. Členy spolku mohou být také tzv. pasivní členové-vinaři, kteří vyrábí vína pro vlastní potěšení a pro konzumaci svoji, vlastní rodiny a přátel.

Pro všechny z nás je ale práce ve vinařství především potěšením, relaxací a víno radostí a láskou. Silnou stránkou je, že všichni členové se snaží udržovat a dále rozvíjet rodinné vinařské tradice, které jsou u nás založeny na produkci kvalitních vín. Proto pořádáme akce na propagaci našeho spolku, naší práce a především našich vín. Rádi bychom pozvali mezi sebe, do našeho spolku, další nadšence jak z řad vinařů, ale i vinařek. Všechny, co mají odvahu a chuť prezentovat svůj um a svoji práci ve vinařství všem zájemcům o víno.

za Spolek Vinaři z Čejkovic, z. s.
Petr Novotný, předseda spolku, tel: 725 447 306
Leoš Urbánek, místopředseda spolku, tel: 774 077 526