Vinaři Čejkovice

Vinařství

Víno Drábek

Víno Drábek

Historie rodinného vinařství sahá do roku 1992, kdy zakladatel Zdeněk Drábek, na základě lásky k vínu a vinici, se rozhodl produkovat víno pro svoji vlastní spotřebu. Tehdy však víno produkoval pouze na 18 arech, kdy k tomu 20 let získával zkušenosti jako sklepník u velké vinařské firmy. Víno Drábek momentálně produkuje víno pouze pro vlastní spotřebu, rodinu a známé. K výrobě se používají jak staré tak nové technologie a může se pochlubit i úspěchy na místních výstavách. Vinařství se nachází v obci Čejkovice, nacházející se na jižní Moravě 40 km jihovýchodně od Brna a specializuje se na výrobu bílého vína, do něhož patří odrůdy Veltlínské zelené, Rulandské šedé, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau. Z červených vín je to Modrý Portugal, Dornfelder, Rulandské modré a Zweigeltrebe. Hrozny jsou převážně z vlastních vinic a z vinic známých. Zakladatel plánuje svoji výrobu rozšířit, ale pouze k produkci 2 000l ročně, aby vínu mohl dát jen to nejlepší.

Kontaktní osoba:Zdeněk Drábek
Adresa:Úzká 865 696 15 Čejkovice
Telefon:+420 792 380 526
E-mail:info@vinodrabek.cz
WWW:https://www.vinodrabek.cz
Víno Hnidák

Víno Hnidák

Vinařství vzniklo klasicky – z koníčku – zahrádkářského vinaření, které přerostlo postupně z demižónů do láhví. Vína dnes získavají medaile z domácích soutěží. Ve vinařství vznikají moderní svěží vína na „ roční“ vypití. Řízené degustace pro cca 15 osob doplňují originálním občerstvením od maminky. Přes letní sezónu je otevřen degustační sklep vždy o víkendu. Vína můžete zakoupit a ochutnat nejen ve vinařství, ale i v dobrých vinotekách a restauracích.

Adresa:Okružní 849 Čejkovice
Telefon:+420 608 886 568
E-mail:info@vinohnidak.cz
WWW:www.vinohnidak.cz
Plocha vinic:1,5ha
Produkce:cca 15tis. lahví
Pěstované odrůdy:Chardonnay, Sauvignon, Hibernal, Tramín červený, Rulandské šedé , Modrý Portugal, Neronet
Vinařství Domanská

Vinařství Domanská

Malé rodinné vinařství, kde se již čtvrtá generace věnuje pěstování hroznů, péči o vinice a výrobě vína omezených šarží. Z typických odrůd pro Čejkovice, především Rulandského bílého, Rulandského šedého, Modrého Portugalu a Frankovky, vznikají vína nejenom bílá a červená, ale i rose, klarety a frizzante.

Adresa:Sklep U Zámecké zahrady Pod Zámkem 1022 Čejkovice
Telefon:+420 607 149 104
E-mail:petra.domanska@seznam.cz
WWW:www.vinarstvidomanska.cz
Plocha vinic:0,7 ha
Produkce:4 – 5 tisíc lahví
Vinařství Jaroslav Pavka

Vinařství Jaroslav Pavka

Mladé vinařství, navazující již na třetí rodinnou generaci vyrábějící vína. Vyrábíme pouze lahvová vína o malých šaržích od 200 do 1000 lahví v odrůdě. Při výrobě klademe důraz na maceraci na slupkách až 48hod dle odrůdy a řízené kvašení. Máme osobitý a individuální přístup ke každé vyráběné odrůdě a klademe důraz na dlouhodobé zrání v dubových a akátových sudech.

Adresa:Peckova 29 Čejkovice
Telefon:+420 604 435 069
E-mail:jaroslavpavka@gmail.com
WWW:www.vinopavka.cz
Plocha vinic:0,5ha
Produkce:5 – 7000 lahví dle ročníku
Pěstované odrůdy:Müller Thurgau, Neuburské, Veltlínské zelené, Ryzlink Vlašský, Chardonnay, Sauvignon, Hibernal, Tramín červený, Rulandské šedé, Pálava, Modrý Portugal,Frankovku, André, Golubok
Vinařství Petr Novotný

Vinařství Petr Novotný

Malé rodinné vinařství navazující na letitou rodinnou tradici pěstování révy a výroby vína. Vína vyrábíme převážně z hroznů z vlastních vinic, kde klademe důraz na prvotřídní kvalitu výchozí suroviny. Všechna vyráběná vína jsou prioritně určena pro lahvování. V našem portfoliu najdete nejenom vína bílá, červená, ale i rose a klarety a v neposlední řadě i frizzante.

Adresa:Okružní 756 Čejkovice
Telefon:+420 725 447 306
E-mail:info@vinarstvipetrnovotny.cz
WWW:www.vinarstvipetrnovotny.cz
Plocha vinic:0,95 ha
Produkce:cca 9 000 lahví
Pěstované odrůdy:Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Neuburské, Tramín červený, Chardonnay, Sylvánské zelené, Kerner, Pálava, Hibernal, Blauburger, Cabernet Sauvignon, Merlot, Sevar.
Vinařství Leoš Urbánek

Vinařství Leoš Urbánek

Vína z malého butikového Vinařství Leoše Urbánka  z Čejkovic. Vyrábíme pro Vás odrůdy vín, které pěstujeme na jedné z nejlepších lokalit viniční tratě Novosady v Čejkovicích. Naším největším bohatstvím jsou naše vinice, kde se víno rodí a získává svůj neopakovatelný charakter. Přijďte ochutnat ….

Telefon:+420 774 077 526
E-mail:Leos77urbanek@gmail.com
WWW:www.vinarstvi-leos-urbanek.cz
Plocha vinic:0,6 ha
Produkce:8000 lahví
Vinařství Demela - Děd

Vinařství Demela - Děd

Nové vinařství je založené na základe dlouholetých tradic, profesionální zkušenosti a záliby v pěstování révy vinné. Je kladen velký důraz na kvalitu hroznů, jejich šetrné zpracování a následně výrobě vína. Firma obhospodařuje 3ha svých vinic, odrůd typických pro Čejkovice - Muller Thurgau, Veltlínské Zelené, Ryzlink Vlašský, Chardonnay, Hibernal, Sauvignon, Cabernet Sauvignon, Tramín Červený, Svatovavřinecké, Modrý Portugal. Z těchto hroznů jsou vyráběna vína jak bíla, tak červená  , rose a klaret. Přijďte ochutnat, Vaše spokojenost bude naší odměnou!

Adresa:Za Valama, Čejkovice
Telefon:607 942 007
E-mail:vinarstvi@demela-ded.cz
WWW:www.demela-ded.cz
Plocha vinic:3 ha
Pěstované odrůdy:Muller Thurgau, Veltlínské Zelené, Ryzlink Vlašský, Chardonnay, Hibernal, Sauvignon, Cabernet Sauvignon, Tramín Červený, Svatovavřinecké, Modrý Portugal
KONEČNÝ WINERY

KONEČNÝ WINERY

Vinařství rodinného typu vyrábějící v současnosti pouze lahvová vína s produkcí do 10000 lahví ročně a celkovou rozlohou vlastních vinic 1,2 ha. Ing. Ondřej Konečný, po němž nese vinařství rodinou doménu, založil oficiální vinařství v roce 2012 pod názvem KONEČNÝ WINERY a navázal tak na tradici vinařství svých předků a postupně ji rozvíjí. Díky odborným znalostem získaných během studií na Střední vinařské škole a Mendelově univerzitě v oboru vinařství, poctivé práci a myšlence vyrábět co nejkvalitnější vína. Dosáhlo vinařství úspěchu v mnoha tuzemských i zahraničních soutěžích jako je Finger Lakes wine competion nebo The great American competion a další. Vinařství je zastáncem filozofie, že pouze ve spojení vhodných agrotechnických postupů vedoucích ke kvalitním hroznům, kombinaci tradičních postupů výroby a moderních metod je možné vyrábět zcela originální vína s jedinečným rukopisem. Bílá vína mají ovocný projev respektující odrůdové vlastnosti s harmonickou chutí. Červená vína, díky zrání v barrikových sudech jsou tělnatá s výraznějšími taniny, které mají dobrý potenciál pro zrání v lahvi. Vinařství vyrábí pouze malé partie vín, která jsou ponechána jako zemská, přestože hrozny dosahovaly přívlastkových kategorií a jsou vyráběna s nejvyšší péčí, aby uspokojili i velmi náročné zákazníky.

Adresa:Peckova 37 Čejkovice 69615
Telefon:+420 728 745 884
E-mail:konecnywinery@gmail.com
WWW:www.konecnywinery.cz
Plocha vinic:1,2 Ha
Produkce:5000 - 7000 lahví ročně
Pěstované odrůdy:Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Pinot Gris, Sauvignon, Hibernal, Kerner, Zweigetrebe, Dornfelder, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon
Vinařství Ing. Vratislav Hycl a syn

Vinařství Ing. Vratislav Hycl a syn

Naše malé rodinné vinařství jsme založili v roce 2013, ale výrobě vína se u nás věnujeme už několik generací. Hospodaříme na 1,2 ha vinic v Čejkovicích (viniční trať Odměry). Víno vyrábíme pouze z vlastních hroznů. Naší filozofií, je vyrábět svěží, ovocná vína s nezaměnitelných charakterem místního terroir. Využíváme moderní a šetrné způsoby výroby, jako např: odkalování moštu a zakvašením čistými kulturami kvasinek, odbourávání kyseliny jablečné v mladých červených vínech, aj. Velkou zajímavostí a naším jedinečným poznavacím znakem je používání keramických nádob na víno. Díky jejím silným stěnám není potřeba mošt při kvašení téměř vůbec chladit, neboť si udržuje ideální stálou teplotu okolo 16 – 18 °C. U červených vín se využívá tradiční způsob, kdy kvasí pomleté hrozny v kádích a neustále se promíchávají, aby bylo docíleno kontaktu moštu se slupkou, pro co nejbohatší barvu budoucího vína. Hotová vína potom zrají taktéž v keramice. Všechna vína láhvujeme jako moravská zemská v malých šaržích (maximálně 500 kusů od každé šarže). 

Telefon:+420 732 116 165
E-mail:vinarstvihycl@seznam.cz
WWW:www.vinarstvihycl.cz
Produkce:10.000 lahvi
Vinařství Gertner

Vinařství Gertner

Jsme mladé vinařství ze Starého Poddvorova, které provozujeme od roku 2015. Já, Marek Gertner jako zakladetel pocházím z klasické moravské rodiny, kde i vinohrady jsou součástí. Z dětské „povinnosti“ práce ve vinici se nakonec vyklubala velká láska k vínu. Momentálně rozšiřuji své znalosti na Mendolově univerzitě v Brně v oboru vinařství a vinohradnictví. U nás ve vinařství klademe důraz na poctivou práci ve vinici, po celý rok je réva v našich vinicích ošetřována a odlisťována výhradně ručně a za odměnu jsou nám hrozny té nejvyšší kvality. Samotné zpracování hroznů začíná ručním sběrem ve vinici a co nejpřirozenější metodou zpracování hroznů ve sklepě. V našem přístupu k  samotnému vinařství a vínu se spojuje síla a pokora tradice, upřímná láska k vínu a inovativní hravost mládí.

Adresa:Starý Poddvorov 239 696 16
Telefon:721 873 340
E-mail:info@vinarstvigertner.cz
WWW:www.vinarstvigertner.cz
Plocha vinic:1,5 ha
Vinařství Kotek

Vinařství Kotek

Představujeme Vám naše rodinné vinařství Kotek. Jsme mladé vinařství rodinného typu a vinařský um se v naší rodině předává z generace na generaci. Hospodaříme na 60 arech vinic v Čejkovicích převážně ve viničních tratích Kostelnické a Novosady. Mezi naše odrůdy patří z bílých vín Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink vlašský, Müller thurgau, Rulandské šedé, Hibernal, Pálava a další. Z červených je to Modrý portugal a Zweigeltrebe. Hospodaříme sice na relativně malých výměrách, zato s úctou a pílí. Tato snaha se poté odráží v kvalitě našich vín, která vyrábíme poctivě a s láskou k vínu. Snažíme se vyrábět chutná a moderní vína, která se hodí na jakoukoliv příležitost. Budeme rádi, když naše vinařství navštívíte a naše víno ochutnáte.

Adresa:Okružní 856 Čejkovice
Telefon:775 298 545
E-mail:milankotek84@seznam.cz
Plocha vinic:60 arů
Pěstované odrůdy:Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink vlašský, Müller thurgau, Rulandské šedé, Hibernal, Pálava
​​Vinařství Pod Víchů​

​​Vinařství Pod Víchů​

​​Vinařství Pod Víchů bylo založeno mým dědou již v roce 1950, kdy vysadil svoji první vinici. V našich vinicích pěstujeme cca 20 odrůd révy vinné. Snažíme podporovat ekologické pěstování vinné révy, našim cílem je charakteristické pěstování révy a tvorba vína v souladu s přírodou. Vína stále vyrábíme starými technologiemi jako můj děda dříve. Nepřidáváme žádné chemické přísady. Víno se snažíme nevyrábět, ale spíše mu v jeho tvorbě pomáhat. Díky těmto postupům si můžeme dovolit archivaci, s kterou jsme začali v roce 1996. Naše vinařství poskytuje ubytování pro 6 osob včetně řízených degustací a rautů. Rádi se seznámíme s lidmi, které zajímá naše filosofie.

Adresa:Včelín 692 Čejkovice
Telefon:+420 721 672 657
E-mail:marca1993@seznam.cz
Plocha vinic:1,5ha